Posted on Napsat komentář

Natáčení seriálu ČT – Milovníci vína v naší vinici

Milovníci vína natáčen ve vinohradu vinařství Dvořáček LTM

Dnes se v Moravské Nové Vsi v našich vinicích uskutečnilo natáčení jednoho z dílů nového seriálu „Milovníci vína“, který bude vysílat Česká televize na podzim roku 2020. Natáčení se osobně zúčastnil i prezident spolku Velká vína velkých vinic Miloš Michlovský, který společně se mnou jako předsedou spolku odpovídal na otázky konferenciérky. Významná část tohoto dílu bude věnována právě problematice prémiových a velkých vín, stejně jako spolku Velká vína velkých vinic samotnému. Těšíme se na hotový pořad a jeho vysílání.

Posted on Napsat komentář

Nový úložný systém barrikových sudů

OXOLINE2 ve Vinařství Dvořáček

Minulý týden jsme jako první vinařství v ČR instalovali úložný systém na barrikové sudy OXOLINE2 – standard francouzské firmy Tonnellerie Baron.

Dodávku a realizaci zajistila společnost Vinný dům Bzenec spol. s r.o.https://vinnydum.cz/. V současné době máme všechny sudy uloženy s využitím systému OXOLINE – kromě uvedené novinky používáme na další barrikové sudy i na 500 litrové sudy monobloky OXOLINE. Oba systémy umožňují snadné plnění sudů na místě, míchání a batonáž rotací sudu, snadné vyprazdňování i čištění, zrání vína v sudu s pootočeným uzávěrem. Všechny sudy jsou uzavřeny rozpínavými zátkami.

Posted on Napsat komentář

Vinařství Dvořáček LTM v pořadu ČT2 Krajinou vína

Nová Ves pohled odspoda

Seriál ČT2 Krajinou vína s názvem „Cabernet Moravia“, ve kterém uvidíte naše vinařství, bude  vysílán ve čtvrtek 27.6. ve 21:20. Jsme zvědavi, co v našem případě vzejde s celodenního natáčení ve vinařství a ve vinicích předsedy spolku Velká vína velkých vinic, z.s. Ze seriálu vznikla i stejnojmenná kniha Václava Žmolíka.