Vinařství DVOŘÁČEK LTM, s.r.o.

Jsme malou rodinnou firmou (otec Lubomír, syn Tomáš a dcera Martina Magdaléna), která se zabývá pěstováním vinné révy a produkcí osobitých velkých vín několik desetiletí. Sám se zabývám pěstováním vinné révy od roku 1986 a produkcí vysoce jakostních přírodních moravských vín od roku 1996, profesionálně pak od roku 2000. Jsem členem Unie enologů ČR, předsedou spolku Velká Vína Velkých Vinic a členem sdružení COLLEGIUM VINITORUM. Hospodaříme na 2 hektarech vlastních vinic a vinohradnictví i vinařství je náš velký koníček. Naší snahou je, aby produkované víno bylo jedinečným, osobitým a nenapodobitelným velkým přírodním nápojem.

„Snažit se tvořit osobitá a velká vína a přitom se denně s pokorou učit od mistrů v oboru vinařství i od ostatních kolegů je pro mě celoživotní výzvou.“

Lubomír Dvořáček

Otevřené sklepy MIKULČICE
24. 8. 2024

Srdečně zveme na každoroční akci Otevřené sklepy Mikulčice. Startujeme 10:00 Sklepní uličky v Mikulčicích.

Těšit se můžete na výborná vína od menších i profesionálních vinařů a skvělou atmosféru putující dětské cimbálové muziky.

Srdeně zvou Mikulečtí vinaři

vinomikulcice.cz

NEJLEPŠÍ VÍNA ČESKÉ REPUBLIKY, Průvodce 2023 – 2024

Naše vinařství letos spoupracovalo s redakcí WINE & Degustation při přípravě nového vydání publikace NEJLEPŠÍ VÍNA ČESKÉ REPUBLIKY, Průvodce 2023 – 2024.

Těší nás, že podobný průvodce vznikl a Vinařství DVOŘÁČEK LTM zde má své místo.

Knihu Nejlepší vína České republiky – Průvodce 2023-2024 můžete objednat na www.w-d.cz.

Napsali o nás ve Vivat Vinum

29. listopadu letošního roku o našem Vinařství vyšel článek na webu iBrno.cz ve spolupráci s redakcí Vivat Vinum. Článek pěkně popisuje jak hospodaříme na vinicích, nebo proč u nás najdete jen suchá vína. Nechybí zmínka o akcích a řízených degustací pořádaných v našem vinařském centru.

Celý článek najdete zde.

Na letošní hlavní návštěvnickou sezónu jsme plně připraveni!

Lubomír Dvořáček ve vinici

Právě jsme zprovoznili nový dávkovací automat By the Glass (BTG) stejnojmenné nizozemské firmy na 16 vín, a tak si nyní každý návštěvník našeho vinařství může bez omezení sám vybrat k ochutnání jakékoliv i z těch nejlepších vín, která máme v sortimentu.

Nejvíce se samozřejmě těšíme na letošní Otevřené sklepy 26. 8. 2023, na které už teď všechny srdečně zveme, kde kromě vín, která budou během akce zdarma v rámci vstupného, připravíme k degustaci opravdu to nejlepší z naší produkce za několik let. Každý si pak sám může nejen zvolit druh vína podle popisů na displejích, ale i degustované množství (25 ml, 50 ml či 100 ml), přičemž systém současně ukazuje cenu příslušného vzorku vína a také vyhodnocuje celou kolekci ochutnaných vín dle množství a ceny.

Tak přijďte a ochutnejte výjimečná a vzácná vína, která by bez této techniky byla běžně jen velmi těžko dostupná.

Nová fotovoltaická elektrárna v našem Vinařství

S podporou Evropské unie jsme úspěšně zrealizovali projekt instalace fotovoltaické elektrárny. Plakát našeho projektu zde.

Vinařství Dvořáček LTM – certifikováno v kategorii vinařství a vinný sklep

Lubomír Dvořáček ve vinici

Napsali o nás ve Vinařském obzoru

Přečtěte si rozsáhlý rozhovor ve Vinařském obzoru 10/2022. Povídali jsme si nejen o rekonstrukci vinařského centra po ničivém tornádu, podpoře lékařů a sestřiček během pandemie covidu, ale i o aktivitách ve vinařství, o VIP klubu, nebo o plánech do budoucna.

Velkým tématem bylo samozřejmě víno. Změny v ploše vinic, naše další kroky ke zvýšení kvality vína, důraz na kvašení a zrání vín v barikových sudech a mnoho dalšího.

JAK TO VYPADALO PŘED A PO TORNÁDU

Spoušť po tornádu

CO UMÍME

DEGUSTACE

Pozvěte své přátele na neopakovatelný zážitek při řízené degustaci vín Vinařství Dvořáček LTM, s.r.o.

OSOBITÁ VÍNA

Prozkoumejte aktuální nabídku vín Vinařství Dvořáček LTM, s.r.o., jednotlivá vína můžete objednat přímo v našem eShopu.

enprimeur dvoracek

EN PRIMEUR

Využijte možnost ochutnat, vybrat si, rezervovat a předplatit mladá, teprve se rodící vína, která dosud nebyla nalahvována či uvolněna k prodeji.

DOPORUČENÁ VÍNA

Cuvée Lueur Rouge REZERVA, výběr z hroznů, suché, 2015

497  včetně DPH

Chardonnay pozdní sběr suché 2018 barrique

397  včetně DPH

Tramín QVEVRI, MZV, suché, 2020

297  včetně DPH

Cuvée AUBÈRE REZERVA, pozdní sběr, polosuché, 2015

397  včetně DPH

NOVINKY A AKCE

Náš Pinot Noir Stará hora 2020 získal na soutěži „O pohár Karla IV.“ ocenění Nejlepší víno kategorie Pinot noir. Náš Merlot Stará hora 2020 ze stejné vinice získal zlatou medaili. Další potvrzení, že uvedená poloha a odrůdy z ní, stejně jako náš způsob řezu i vlastní produkce vína jsou správnou vinařskou strategií

Máme radost, že naše vína získala několik prestižních ocenění. Vína uspěla jak na domácí půdě, tak i za oceánem.

 

Platinová medaile Great American IWC NEW York 2021:

Stříbrná medaile Great American IWC NEW York 2021:

Bronzová medaile Great American IWC NEW York 2021:

Bronzová medaile Víno Bojnice 2021:

Stříbrná medaile Víno Bojnice 2021:

Zlatá medaile Víno Bojnice 2021:

V časopise NEA vyšel rozhovor s naším zakladatelem Lubomírem Dvořáčkem

 

O působení v týmu AKESO, podpoře zdravotníků v Covid době a samozřejmě o vínu, jako životní vášni Lubomíra Dvořáčka. Celý rozhovor si můžete přečíst v časopise NEA, nebo zde ve vybrané části PDF náhledu rozhovoru.

 

Napsali o nás ve Vinař Sadař 02/2021

 

V časopise Vinař Sadař 02/2021 vyšel rozhovor s Lubomírem Dvořáčkem, zakladatelem našeho vinařství. Rozhovor se věnoval našemu nedávnému sponzorství zdravotníků vyčerpaných péčí o pacienty s Covidem a připravovaným novinkám v našem vinařství.

Máme zlatou medaili na SG 2015 rezerva – Concours Mondial de Sauvignon 2021 a nejlepší Sauvignon v celé kategorii

 

Na světové soutěži Concours Mondial de Sauvignon konané letos v Bruselu jsme v konkurenci 1.200 Sauvignonů z celého světa získali zlatou medaili na Sauvignon pozdní sběr polosladké rezerva 2015. Současně bylo toto víno bylo vyhodnoceno jako nejlepší Sauvignon v kategorii polosladkých.

Darujeme vína do Nemocnice Kyjov, p.o.

 

Na základě souhlasu Rady Jihomoravského kraje a následně uzavřené darovací smlouvy s nemocnicí posíláme dalších více než tisíc lahví našich vín v částce přes 216 tis. Kč do Nemocnice Kyjov, p.o., jako dar pro zaměstnance během pandemie Covid-19. Palety s víny jsou již připraveny k expedici. Přejeme lékařům, sestřičkám i dalším zdravotnickým pracovníkům v této těžké době alespoň pár příjemných chvilek při relaxaci s našimi víny.

Nadační fond Víly pro děti

Již několik let  jsme VIP sponzorem Nadačního fondu Víly pro děti, který byl v roce 2020 oceněn cenou Ď, která se uděluje dobrodincům, mecenášům a morálním vzorům Česka. Náš další dar v částce přesahující 50.000,- Kč právě předáváme.

Stránky fondu

Pomáháme dál

Dnes jsme vyexpedovali dalších 15 palet s více jak 8.500 láhvemi našich přívlastkových vín v hodnotě převyšující 1,5 mil. Kč jako dar pro lékaře, sestřičky a další pracovníky ve zdravotnictví v nemocnicích napříč celou republikou.

Snad je tímto dárkem aspoň trochu podpoříme v jejich vyčerpávajícím a dlouhém boji se zákeřným virem.

Držíme jim pěsti, aby v co nejvíce dílčich bojích o lidské životy již jen a jen vítězili!

Pomáháme

Vzhledem k epidemiologické situaci jsme se již před koncem roku 2020 rozhodli alespoň nějak pomoci a darovali jsme více než 1.800 lahví našich vín v hodnotě převyšující 400.000,-Kč. Situace se bohužel nijak nelepší, a tak budeme v této naší činnosti dál pokračovat.

Snad obdarovaní s našimi víny zažijí alespoň nějaké příjemné chvilky v této, pro všechny tak těžké době.

Náš sklep prochází rekonstrukcí a již brzy bude znovu v provozu

Během pár dní dokončíme zásadní rekonstrukci našich sklepních prostor, ve kterých vás rádi znovu uvítáme při nějaké degustaci. Prozkoumejte pár fotek z finálních úprav.

Těšíme se na vás u báječné degustace v našem vinařství.

Jsme součástí projektu To si vypijeme

 

Vinařství Dvořáček LTM, s.r.o. se stalo součástí projektu „To si vypijeme“. Pokud u nás nakoupíte alespoň 1 karton vín, máte již nyní jako jedni z prvních jedinečnou příležitost, stát se výherci největší soutěže o sbírku unikátních vín, jaká nemá v historii vinařství v ČR obdoby, kterou tento projekt připravil.

Několik stovek vinařství složilo kolekci unikátních vín, která vinaři sami považují za mimořádně vzácná či jinak speciální, a která jsou pro většinu konzumentů také těžce dostupná.

Soutěž začíná 2. 6. 2020 a poběží 6 měsíců, na jejím konci (13. 12. 2020) budou vylosováni 3 hlavní výherci kompletní sbírky vín, která bude podle počtu zapojených vinařství představovat s velkou pravděpodobností více než 300 lahví unikátních vín. Každý den bude na sociálních sítích představeno jedno vinařství se svým vybraným vínem a každých 30 dní bude navíc vylosován jeden výherce všech vín prezentovaných v daném měsíci.

Nakupte co nejdříve libovolná vína z našeho eShopu.

 

Každý karton se 6 lahvemi bude opatřen soutěžní samolepkou s unikátním kódem, se kterým se zaregistrujete do soutěže na www.tosivypijeme.cz (registrace bude spuštěna 2. 6. 2020). Jedna osoba se může registrovat vícekrát – za každý karton se soutěžní samolepkou je jedna registrace. Čím více kartonů vína nakoupíte, tím vyšší máte šanci na výhru! Při objednávce 3 a více kartonů máte dopravu kamkoliv v ČR i v SK zdarma!

Každý zaregistrovaný kód vstupuje do slosování dvakrát – v každém 30 denním bloku se soutěží o vína zveřejněná v daném měsíci. Nezávisle na tom, zda vyhraje, postupuje také do hlavního slosování na konci soutěže.

Hlavní výhry jsou 3 totožné série cca 300 lahví unikátních vín. Hlavní výhru může jedna osoba vyhrát jen jednou. Soutěžícím může být pouze fyzická osoba. Majitelé vinařství, jejich rodinní příslušníci a zaměstnanci jsou ze soutěže vyloučeni.

To si vypijeme Dvořáček LTM

KLUB VINAŘSTVÍ

Klub vinařství

NAŠE HISTORIE

Historie vinařství Dvořáček LTM

Kontaktní údaje

Vinařství DVOŘÁČEK LTM, s.r.o.

Adresa: 696 19 Mikulčice ev. č. 93
Telefon: +420 731 546 542
email: info@vinarstvi-dvoracek.cz

: 28289510
IČO: CZ28289510

© Vinařství Dvořáček LTM 2024 :: web vytvořil AKO Enterprise s.r.o.